Robur International
RU EN LV

Piemērs, kā augstas automatizācijas pakāpes ražošana tiek izveidota fabrikā „Airon”

Klients: Fabrika „Airon”
Uzdevumi:
1Uzņēmējdarbības diversifikācija un metāla durvju segmenta ražošanas uzsākšana
2Augstas automatizācijas pakāpes ražošanas procesa izveide, lai nodrošinātu noturīgu kvalitāti un atkārtojamību , vienlaikus saglabājot tehnoloģiskā procesa elastību
3Pāreja uz ražošanas apjomiem līdz 50 tūkstošiem durvju mēnesī ar ražošanas paplašināšanas plānu līdz 1000 pārklājumiem un 1000 durvju kārbām vienas maiņas laikā
Risinājums
1.
Изучение и анализ
Izejas situācijas izpēte
un analīze
2.
Техническое перевооружение
Uzņēmuma tehniskā
aprīkojuma modernizācija
3.
Результаты
Projekta
rezultāti
1. Etaps
Izejas situācijas izpēte un analīze

Uzņēmums AIRON ir sasniedzis augstu līmeni, ražojot durvis no mākslīgā finiera un PVC. Vairāk, kā pirms 4 gadiem tika pieņemts lēmums diversificēt uzņēmējdarbību un uzsāk metāla durvju segmenta ražošanu.

Šim nolūkam tika iepirktas Āzijā ražotas giljotīnas grieznes, hidrauliskās preses un profilēšanas darbgaldi, kuri tika izraudzīti, vadoties vienīgi pēc kritēja „zema cena”.

Pēc neilgas ekspluatācijas pieredzes atklājās problēmas ar tehnikas kvalitāti un funkcionalitāti, kas padarīja neiespējamu vajadzīgo ražošanas procesa elastību:

  • Giljotīnas grieznes pēc ekspluatācijas neilgā laika posmā izrādījās nespējīgas griezt biezus un plānus materiālus un to ekspluatācija robežojās ar viena vidējā biezuma materiāla sagriešanu.
  • Darbā ar hidraulisko presi nebija iespējams izmantot automātisko aizmugures balstu repozicionēšanas funkciju saskaņā ar CNC dotajām komandām, kas izslēdza iespēju masveidā iegatavot dažādas detaļas, jo, pārvietojot aizmugures balstus citā pozīcijā, nācās tos manuāli pielāgot, lai pozīcija būtu precīza. Tādā veidā, prese konkrētajā brīdī tiek izmantota tikai viena veida izstrādājumu sērijveida ražošanai, lai netērētu laiku tās pārinstalēšanai.
  • Profils gala rezultātā iznāca vītņveidīgi sagriezts. Uz ražošanas līnijas nebija paredzēta nekādu pareizu izliekumu kompensējošu ierīču klātbūtne.  

Ņemot vērā, ka augsta produkcijas kvalitāte ir viena no uzņēmuma AIRON galvenajām prioritātēm, tika pieņemts lēmums iegādāties tehnoloģisko aprīkojumu, kurš pārbaudīts atzītu pasaules tirgus līderu praksē.

2. Etaps
Uzņēmuma tehniskā aprīkojuma modernizācija

Ar UG „Robur Internationa” speciālistu palīdzību tika izbūvēta ražotne un veikta uzņēmuma tehnoloģiskā modernizācija, izmantojot vadošos risinājumus no Salvagnini, Euromac, Cemsa, Vimercati u.c. Eiropas ražotājiem.

Salvagnini paneļu liecēji. Tika panākta atkārtojamība neierobežoti liela daudzuma dažāda veida sagatavju ražošanā, tās secīgi apstrādājot ar paneļu liecēju! Ar šī tehniskā aprīkojuma palīdzību tika iegūts tas, ko nevarēja panākt citādā ceļā: durvju pārklājuma ražošana bez metināšanas un no vienas loksnes. Turklāt, 1 metāla durvju locīšana prasa no 50 līdz 100 sekundēm atkarībā no modeļa sarežģītības.

Koordinātu štances no Euromac: Darbojas ātri, precīzi un kvalitatīvi, ļaujot maksimāli  noslogot darba instrumenta iespējas un veikt visas nepieciešamās tehnoloģiskās operācijas bez pārinstalēšanas, ieskaitot stiprinošo ribu profilēšanu un visdažādāko dekoratīvo elementu izstrādi.  

Kontaktmetināšanas iekārta Cemsa. Ļoti vienkārši vadāma – šo procesu var veikt praktiski jebkurš darbinieks. Un pats galvenais, pateicoties pārdomātai strāvas plūsmas virzībai uz darbgalda darba virsmas, mēs esam novērsuši apdegumus un paneļu redzamās daļas deformācijas metināšanas punktos, kas ļauj saglabāt izstrādājuma ārējo izskatu ideāli gludā stāvoklī! 

3. Etaps
Projekta rezultāti

Šodien fabrika „Airon” ir vienīgais uzņēmums Krievijā, kurš ražo kā iekštelpas savienojošās durvis, tā arī ieejas durvis no metāla.

Uzņēmuma unikālā ražošanas bāze, kura apvieno labākās Krievijas un ārvalstu tehnoloģijas un augstā automatizācijas pakāpe ļauj izgatavot līdz 50 tūkstošiem durvju mēnesī.

Automātiskās durvju pārklājuma izgatavošanas līnijas ļauj palielināt ražošanas ātrumu, jaudīgumu un uzlabot gatavās produkcijas kvalitāti, maksimāli izslēdzot cilvēka klātbūtnes faktoru. Automātiskie profilu izgatavošanas darbgaldi durvju kārbas profilēšanai nodrošina tērauda durvju profilu ģeometrisko precizitāti un ļauj izgatavot tās no vienas metāla loksnes, kas nodrošina to papildus izturību. 

P.S.
Mēs pateicamies fabrikai „Airon”
par izvēli, izraugoties  UG „Robur International”,
kā savu partneri šī projekta realizēšanā.

Fotogalerija

scroll arrrow