Robur International
Iekārtu
katalogs
katalogs
lejupielādei
+371 67 45 99 15
Kr. Valdemāra iela 118-515, Riga, LV-1013, Latvija

Termiskās griešanas iekārtas

Lāzera metālgriešanas iekārtas
2 (5 modeļiem)
sērijas
Pāriet

Termiskās griešanas iekārtas – darbgaldi ar CNC lokšņu materiāla (metāla, plastmasas u.c.) sagriešanai un gravēšanai. To konstrukcija paredz griezēja aparāta 2-5 koordinātu pārvietošanos attiecībā pret sagatavi, kas ļauj izgriezt detaļas ar līklīniju kontūrām, slīpinātiem galiem un noņemt fazīti.

Darbgaldi var tikt aprīkoti ar vadības sistēmām, kuras kontrolē attālumu starp griešanas iekārtu un materiālu, sistēmām, kuras aizvāc griešanas atkritumus no darba zonas, un vēl citām noderīgām opcijām un inovatīviem risinājumiem. Daži termiskās griešanas iekārtu izmantošanas piemēri:

 • Lokšņu metāla figūru izgriešana reklāmas un demonstrācijas aprīkojuma izgatavošanā
 • Lokšņu metāla griešana mašīnbūvē un kuģu būvniecībā
 • Lokšņu metāla konstrukciju (kā piem. durvis, dažādi iekārtu komponenti) izgatavošana
 • Lauksaimniecības tehnikas piestiprināmo darbarīku un piekabju ražošana
 • Celtniecībā izmantoto stiegrojošo elementu un metāla konstrukciju izgatavošana
 • Dekoratīvu metāla izstrādājumu (kā piem. metāla mēbeles) izgatavošana
 • Kā arī, citās nozarēs

Dotajā produktu kategorijā „Robur International” piedāvā sekojošas darbgaldu grupas:

Iekārtas metālgriešanai ar lāzeru. Iedarbība uz materiāla metālu notiek ar lāzera stara starpniecību. Metāla loksne tiek uzstādīta uz darba virsmas, tur nostiprināta  un ar lāzera iekārtas (optiskās šķiedras, cietķermeņa vai gāzes) palīdzību tiek sagriezta. Starojuma intensitātes režīms var tikt iestatīts pēc izvēles. Iedarbība var būt pulsējoša vai nepārtraukta.

Apstrādei ar lāzergriešanu ir pakļaujams visu veidu tērauds jebkurā stāvoklī, alumīnijs un tā sakausējumi, un citi krāsainie metāli. Lai sagrieztu dažādus materiālus, tiek izmantoti dažādi lāzeru veidi. Lāzergriešanas izmantošana rūpniecībā pieaug ar katru gadu, neskatoties uz to, ka lāzera aprīkojuma izmaksas ir metālgriešanai samērā augstas. Sakarā ar to mēs iesakām lāzergriešanas pielietojuma jomu izvēlēties pamatoti un saprātīgi, lai ar tās palīdzību būtu iespējams paaugstināt ražošanas ekonomisko efektivitāti.

Iekārtas metālgriešanai ar gāzi/plazmu. Metālgriešana ar plazmu – tā ir visizplatītākā un  lētākā metode tērauda un citu metālu sagriešanai, kurā griešanas instrumenta lomā mehāniska griezēja vietā ir plazmas strūkla. Ar šādu strūklu var griezt elektrību nevadošus materiālus , kuru biezums ir no 1 līdz 50 mm. Kausējums var tikt novērsts ar plazmas loka palīdzību.

Plazmas metālgriešanas pozitīvās īpašības:

 • Metāls tiek sagriezts ļoti ātri.
 • Griezuma malas izveidojas kvalitatīvas un gludas.
 • Strūkla sakarsē metālu tikai griezuma tuvumā.
 • Nav novērota materiāla metāla deformācija.
 • Plazmas metālgriešanas aprīkojums ļauj strādāt praktiski ar ikvienu metālu, pat ar paaugstinātas cietības vai ar citām specifiskām īpašībām iezīmīgu metāla materiālu.

Gāzes, vai precīzāk skābekļa iedarbība uz metālu – tā ir lēta un bieži izmatota metode. Pret griezuma vietu tiek raidīta skābekļa strūkla, turklāt materiāla uzkaršana sasniedz 12000°C. Metode labi noder, ja ir jāgriež tērauds ar augstu, vidēju un zemu oglekļa saturu. Turklāt ar liesmu pārgrieztā materiāla biezums var sasniegt 200 mm.

Kā šī griešanas paņēmiena priekšrocības var tikt nosauktas:

 • Zema griešanas pašizmaksa
 • Gludas griezuma malas
 • Iedarbība uz metāla loksni no jebkura leņķa
 • Spēja pārgriezt biezas metāla plāksnes

Termiskās griešanas iekārtas tiek veiksmīgi izmantotas, kā nelielās darbnīcās, tā lielās masu produkcijas metālapstrādes rūpnīcās, sākot no vienkāršas un individuālas produktu izgatavošanas līdz sērijveida un masveida liela mēroga ražošanai. Šīs aprīkojuma kategorijas tiek plaši izmantotas metālapstrādes rūpnīcās, mašīnbūvē un tehniskā aprīkojuma izgatavošanā, transporta nozarē, militārās rūpniecības kompleksos, aviokosmiskās nozares ražotnēs, celtniecībā, lauksaimniecības iekārtu ražošanā, pārtikas rūpniecībā, mežsaimniecībā, apkures un energoapgādes uzņēmumos u.c. 

scroll arrrow